اخبار, بخشنامه ها

بخشودگی جرائم خبری خوش برای کارفرمایان

بخشودگی جرائم-زهرا صافی

بخشودگی جرائم خبر خوش برای کارفرمایان دارای بدهی در سازمان تامین اجتماعی

طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای تامین اجتماعی از 01/03/1402 لغایت 31/04/1402 اجرا خواهد شد.

با من زهرا صافی همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

به گزارش خبرگزاری فارس، دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی درباره طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان گفت: به ‌منظور مساعدت با کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف و تقویت توان تولیدی کشور، طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان از ابتدای خرداد تا پایان مرداد سال جاری اجرا می‌شود و بخشنامه این بخشودگی نیز ظرف روزهای آتی صادر و به واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ خواهد شد.
نحوه ی برخورداری از بخشودگی جرائم بیمه ای:

بخشودگی جرائم-زهرا صافی

تذکر 1

کارگاه‌هایی که تعداد بیمه شدگان آن ها نسبت به لیست اسفند ماه ۱۴۰۱ کاهش یافته باشد، می بایست نسبت بازگشت نیروی کار تعدیل شده و یا جایگزینی نیروی جدید در زمان درخواست و حفظ اشتغال آن ها در دوره تقسیط، اقدام نمایند.

تذکر 2

در صورت عدم پرداخت هریک از اقساط در سررسید مقرر، بدهی تبدیل به حال و جرایم متعلقه، نسبت به مانده ی بدهی مطالبه و غیر قابل تقسیط خواهد بود.

متقاضیان می بایست جهت ثبت درخواست به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانیes.tamin.ir حداکثر تا تاریخ سی‌ویکم مرداد ماه مراجعه نمایند.

خلاصه بخشنامه بخشودگی جرائم سال 1402

این بخشنامه به منظور حمایت از تولید و حفظ اشتغال برای بنگاه های کوچک و متوسط صادر شده است.

 • منظور از بنگاه اقتصادی کوچک،کارگاه های کمتر از 50 نفر و بنگاه اقتصادی متوسط، کارگاه های حداکثر 100 نفر بیمه شده  می باشد.
 • مشمولین این بخشنامه کارگاه های تولیدی، صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی، اصناف و شرکت های دانش بنیان که می بایست حداقل یکسال از زمان تقسیط نسبت به حفظ یا افزایش بیمه شدگان بر مبنای لیست اسفند 1401 اقدام و در دوره مذکور لیست و حق بیمه آن ها بطور کامل ارسال و پرداخت گردد و در صورت استفاده از بخشودگی جرائم در دو سال گذشته این زمان به دو سال افزایش می یابد.
 • مدت زمان استفاده از تسهیلات این بخشنامه از اول خرداد 1402 و حداکثر به مدت سه ماه می باشد و کارفرمایان جهت ثبت درخواست خود فقط از طریق سامانه غیر حضوری به نشانی https://eservices.tamin.ir مراجعه نمایند
 • در صورت عدم ارسال لیست در اسفند 1401تعداد بیمه شدگان در آخرین لیست ارسالی ملاک خواهد بود.
 • کارگاه های دارای ردیف پیمان، پس از ثبت درخواست برای دفتر مرکزی می توانند برای ثبت درخواست تقسیط ردیف پیمان های خود اقدام نمایند.
بخشودگی جرائم-زهرا صافی
 • در صورت جابجایی کارگاه  در صورت پذیرش درخواست در کارگاه جدید، ثبت در خواست در شعبه قبلی نیز بلامانع می باشد.
 • در مواردی که کاهش بیمه شدگان نسبت به لیست اسفند 1401 به واسطه بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت باشد، مانع بهره مندی از این قانون نمی باشد.
 • در صورت تقسیط بدهی با جرائم، در صورت ثبت درخواست در سامانه خدمات غیر حضوری از این خدمات بهره مند می گردند.
 • پس از ثبت درخواست، پذیرش یا عدم پذیرش آن از طریق پیامک اعلام می گردد.
 • کارفرما حداکثر به مدت ده روز کاری به همراه وثیقه متناسب با میزان بدهی و یا چک صیادی به عنوان تقسیط به شعبه مربوطه مراجعه و در غیر اینصورت به منزله انصراف کارفرما می باشد.
 • در صورت پرداخت نقدی یا تقسیط دوازده ماهه کل جرائم بخشیده و در غیر اینصورت مطابق جدول مندرج در بند 12 بخشنامه اعمال می گردد.
 • در صورت عدم پرداخت اقساط در سر رسید مقرر و یا کاهش بیمه شدگان بدهی تبدیل به حال و کل جرائم قابل وصول می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *